Kontaktujte nás

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Telefon

  Vaše zpráva

  Sanace vlhkého zdiva
  Sanace vlhkého zdiva

  Sanace vlhkého zdiva

  Sanacemi obecně rozumíme odstranění příčin a následků způsobených škod. V případě stavebních prací dělíme sanace na:

  Sanace vlhkého zdiva

  Při sanaci vlhkého zdiva dochází k zásahům, jejichž cílem je zajistit suché zdivo i omítky. Za účelem zajištění tohoto se sanace vlhkého zdiva dle společnosti pro sanaci vlhkosti WTA dělí na dvě části:

  • odstranění příčin (pronikání vlhkosti do zdiva)
  • odstranění  důsledků vzniklé vlhkosti (vlhké, degradované, opadané omítky).

  Odstranění příčin chápeme jako provedení takových opatření, které zabrání pronikání vody a vlhkosti do objektu. Metody odstranění příčin mohou být mechanické (podřezání) nebo chemické (tlaková injektáž). O metodě injektáže se podrobněji dočtete zde.

  Odstraněním důsledků se při sanaci vlhkého zdiva rozumí odstranění již vlhkých omítek a jejich úplné nahrazení omítkami sanačními.

  Principem realizace sanačních omítek je umožnit díky jejich složení odvod vlhkosti ze zdiva do vnějšího prostoru a tím docílit postupného snížení vlhkosti ve zdivu na jeho přirozené hodnoty (2-3%). Vhodné typy sanačních omítek se volí vždy na základě prohlídky domu (stavby) a měření vlhkosti ve zdivu. Dalším parametrem, který ovlivňuje volbu vhodného typu sanačních omítek, jsou výskyty stavebně škodlivých solí. Známe-li údaje o množství solí a vlhkosti ve zdivu můžeme navrhnout vhodný postup sanace vlhkého zdiva, vybrat vhodný typ sanační omítky a spočítat Vám cenovou kalkulaci na sanační práce.  Sanaci vlhkého zdiva pro Vás můžeme také realizovat vyškolenými pracovníky s dlouholetými zkušenostmi v této oblasti.

  Jsme schopni realizovat také energetické sanace, které vedle problematiky vlhkého zdiva řeší i problematiku tepelných mostů a kondenzace vlhkosti.

  Ceník sanačních omítek

  • Ceny se odvíjí podle stavu podkladu, na který se omítky aplikují i podle velikosti sanované plochy.

  Ceny sanačních omítek se stanovují vždy konkrétně na jednotlivé zakázky podle zpracovaného sanačního plánu. V návrhu sanace najdete nejen doporučení postupu a použití konkrétních materiálů, ale i ceny přizpůsobené Vaší stavbě. V návrhu sanace Vám nabídneme i realizaci, kterou provedeme s našimi zaměstnanci. Tito jsou v oborech sanací zaškoleni a mají dlouholeté zkušenosti v této praxi. Máte-li zájem o zpracování návrhu sanace, případně další dotazy k této problematice, neváhejte nás kontaktovat.

  © Copyright 2018 tvorba www stránek Liberec